Pěvecký sbor zpíval seniorům

V pondělí 17.12. se podílel pěvecký sbor ZŠ Šafaříkova na předvánočním odpoledni pro seniory. 
   Jednalo se o zážitkový dárek, který si v rámci projektu Ježíškova vnoučata přáli klienti z Domova se zvláštním režimem Diakonie ČCE – hospice CITADELA ve Valašském Meziříčí. 
   MP Krásno pro klienty domova připravil zabijačku  a promítl film z historie a současnosti řeznického řemesla na Valašsku. Všichni klienti domova obdrželi balíček od MP Krásno s upomínkovými předměty. Odpoledne uvedla a všechny nás mile uvítala Bára Vlčková. K posluchačům promluvil majitel MP Krásno Karel Pilčík a Květoslava Othová, ředitelka hospice CITADELA. Na harmoniku pak zahrál pan Šrámek. 


   Toto odpoledne zahájil svým vánočním pásmem písniček a básniček náš pěvecký sbor,  složený z žáků prvních a druhých tříd. Babičky a dědečkové se usmívali i pohupovali do taktu retro písničky “Už se zase těšíme na Jéžíška..” Při poetické skladbě “Hádej” z vánoční pohádky Dvanáct měsíčků bylo v obecenstvu ticho a dojetí. Viděli jsme zvlhlé pohledy. Úryvek z písně : ” Vše, čím si projdem, se v nás střádá. Kráčíme neznámo kam. Pro co jsme na světě? Čím vše se léčí?… přeci jen LÁSKOU!” 
Závěrečná koleda Strojte domy, strojte síně falalalalála… zvesela zakončila naše vystoupení. Malí umělci svými jemnými hlásky bezchybně předvedli, co od září poctivě cvičili. Už jen pohled na hezké talentované malé děti vyvolal na tvářích starých spoluobčanů zjihlý úsměv. Podpořit nás přišlo vedení školy, sboristé se cítili slavnostně a důležitě. Po návratu do školy čekalo zpěváčky překvapení v podobě dárkového balíčku z MP Krásno. 
    Toto milé odpoledne bylo pro nás výjimečným radostným prožitkem.  
    V úterý 18.12. zazpíval pěvecký sbor na náměstí, kam nás přišly podpořit naše rodiny, přátelé i pan ředitel Hendrych.
    Už máme plán, co budeme zpívat o Vánocích příští rok! 

  Eva Lindušková