Podzimní cvičení v přírodě – 8.C v Hodslavicích


V rámci podzimního cvičení v přírodě se třída 8.C vydala do Hodslavic, kde se narodila významná osobnost českých dějin – historik, politik a spisovatel František Palacký.

Navštívili jsme Palackého rodný dům, shlédli jsme zajímavé video a viděli dobové exponáty. Žáci se mohli dozvědět zajímavé informace z profesního i osobního života tohoto velikána českých dějin.

                Poté jsme se vydali na pěší pochod z Hodslavic do Byniny. Hezké lesní procházce přispělo příjemné počasí. Žáci navštívili přírodní památku Prameny Zrzávky, kde vedle sebe vyvěrají dva, od sebe velmi odlišné, prameny – „Kyselka“ (nebo také „Zrzávka“) a „Smradlavka“. Přírodním parkem Podbeskydí jsme pohodovým tempem došli až do Byniny, kde jsme nasedli na MHD a vrátili se zpět do Valašského Meziříčí.

Mgr. Jaromír Klimek