Šafařka jede letos do Vídně hned dvakrát

Po čtyřleté pauze jsme se rozhodli opět zorganizovat zájezd do Vídně. Čekali jsme velký
zájem, ale počet uchazečů předčil naše očekávání. V den odevzdávání lístečků se souhlasem rodičů se přede dveřmi našeho kabinetu tvořila řada už od brzkých ranních hodin a dokonce se i po škole povídalo, že si někteří raději přivstanou, aby měli zajištěno své místečko v autobuse. Nakonec se ukázalo, že zájem byl tak velký, že bylo třeba uspořádat zájezdy dva, celkem pro skoro 100 žáků 2. stupně.

Šestého října 2017 jsme se do Vídně vydali s žáky tříd 6.A, 6.B, 8.A a 8.B. Každý si na zájezdu našel to své, jedni nákupy, jiní zase adrenalinovou zábavu v Prátru, ale doufám, že i památky jako Schönbrunn nebo Stephansdom uvízl našim němčinářům v paměti a že v hodinách němčiny to už pro ně nebude znamenat jen těžko vyslovitelné slovo.
Sedmáci, žáci 6.C a 8.C se nyní těší na 20. října, kdy proběhne druhé kolo zájezdu. Snad si ho užijí tak jako jejich předchůdci a bude jim alespoň trošku přát počasí. A nechejte se všichni překvapit, jaký zájezd Vám za jazyky nabídneme příště.

Mgr. Hana Břoušková.