Valašsko ve spolupráci s SVČ Domeček a Městem Valašské Meziříčí připravilo na středu 22.4.2015 akci „Den Země“.
Žáci třídy 4.A ZŠ Šafaříkova neprotestují, že výuka bude tento den netradiční. Proběhne na čerstvém vzduchu, navštívíme park u zámku Kinských. Zamykáme třídu a odcházíme společně slavit. V zámku je pro všechny malé i velké připravena výstava „Ze života hmyzu“, v krásně opraveném parku je pro soutěživé a zvídavé připravena řada přírodovědně zaměřených her a úkolů. Děvčat a chlapci dostávají razítka na svou kartu za splněné úkoly na stanovištích. Poznávání vycpaných ptáků, práce s dalekohledem, první pomoc, archeologie a mnoho dalších zajímavých stanovišť. Nechybí zábavné soutěže, hry, trampolína a také odměny pro výherce.
Pro ty, kteří chtějí přijít odpoledne s kamarády nebo rodiči, je připraven pestrý program i v amfiteátru. Říká se, že čas nejde zastavit. Blíží se poledne, počasí je nádherné. Země opravdu dnes slaví krásným dnem. Společně se ještě fotografujeme u naší výtvarné práce, vystavené společně s ostatními na téma „Netopýři“. Loučíme se a plní zážitků pomalu odcházíme do školy na oběd. Den začal netradičně a také končí.
Snad mi žáci prominou, že jsme dnes nepsali žádnou písemnou práci, ani jsem nezkoušela u tabule, Myslím, že jsme poznali mimo třídu mnoho nového a nabyli jsme zážitky a prožitky i jinak.