5.A se vydala do knihovny

Dne 2. 11. 2021 se  naše třída 5. A vydala do knihovny ve Valašském Meziříčí. Byli jsme pozváni na besedu se spisovatelem. Pan Jiří Walker Procházka je český spisovatel science fiction a fantasy (píše i pod pseudonymem George P. Walker). Je autorem knih pro dospělé, ale věnuje se také tvorbě pro děti. K nejznámějším patří řada dětských detektivních příběhů, nejznámější je Tajná dvojka s hrdiny A + B.  

Holky a kluci se seznámili nejen s dětskými hrdiny z knih Zločin mezi dinosaury a Poprask v divadle kouzel. Druhá záhada všechny potěšila, zmizela učitelka třídy. Zatím jen v příběhu, oči žáků pozorovaly stále mou postavu, zda nezmizím také.  Ve druhé části besedy jsme se zapojili do hledání zloděje, stali se policisty, luštili záhady a hledali v textu šifry.  Podle obrázku jsme se pokusili napsat úvod detektivního příběhu, ti nejodvážnější přečetli svou tvorbu a byli pochváleni. V závěru se děti rozdělily na policejní vyšetřovatele, kteří malují a svědky, kteří diktují popis hledané osoby. Potom se role vyměnily. Velmi to všechny bavilo a nikomu se nechtělo zpět do školy.  

Poděkovali jsme panu spisovateli za velmi zábavnou besedu. Věřím, že to nebylo poslední setkání v knihovně. Děkuji i za spolupráci s paní knihovnicí. Mám radost, jak dokáží děti aktivně spolupracovat, komunikovat a mají vědomosti, které dospěláka potěší.  

Mgr. Lenka Šimčíková