Naši florbalisti třetí v kraji!

Na konci ledna proběhlo krajské kolo ve florbale starších žáků, kterého se zúčastnili také naši chlapci. Turnaj se hrál ve sportovní hale v Uherském Brodě za účasti čtyř nejlepších škol Zlínského kraje (ZŠ Slovan Kroměříž, ZŠ Mánesova Otrokovice, ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí). Hrálo se systémem každý s každým a vítěz postoupil do kvalifikace o republikové finále.

V úvodním utkání jsme se střetli se ZŠ Kroměříž. Naši kluci předvedli výborný výkon a zvítězili poměrem 4:1. Druhý zápas jsme sehráli proti ZŠ Otrokovice. S velmi kvalitním soupeřem jsme drželi krok, ale nakonec jsme podlehli 2:3. V závěrečném klání na nás čekal největší favorit turnaje, domácí tým z Uherského Brodu. Naši kluci bojovali, ale proti obrovské kvalitě soupeře jsme příliš šancí neměli a nakonec jsme podlehli 1:6. I tak ale náleží našim klukům velká pochvala za konečné třetí místo a zisk bronzových medailí. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Lukáš Pobořil, Lukáš Stodůlka, Matěj Vaigl, Adam Kubín, René Siner, Petr Plandor, Jáchym Němec a Jarek Tkadlec. Všem klukům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.


Mgr. Tomáš Brňovják