Turnaj přátelství 2018

V říjnu nás již tradičně navštívili žáci z naší partnerské školy ze Slovenska- ZŠ Klačno z Ružomberku. Hlavním cílem návštěvy byl ve čtvrtek 11. října již sedmý ročník mezinárodního turnaje v minikopané pod názvem Turnaj přátelství. Ten pořádal Klub přátel ZŠ Šafaříkova s organizačním zázemím TJ Valašské Meziříčí.

Na rozdíl od loňského ročníku nám letos počasí přálo a turnaj proběhl za krásného podzimního počasí. Všichni zúčastnění si tak mohli celý turnaj naplno užít. Na umělé trávě stadionu ve Valašském Meziříčí se střetlo 5 týmů (ZŠ Žerotínova, ZŠ Vyhlídka, ZŠ Šafaříkova, ZŠ Klačno z Ružomberku a tým TJ Valašské Meziříčí) o Putovní pohár, který po loňském vítězství obhajovali fotbalisté z Ružomberku. Hrálo se systémem „každý s každým“ současně na dvou hřištích. Hrací doba byla 1 x 25 minut. Z vítězství se nakonec zaslouženě radoval nejlepší tým celého turnaje, ZŠ Klačno z Ružomberku. Kluci ze Slovenska v tomto turnaji zvítězili již počtvrté a v počtu celkových triumfů předstihli TJ Valašské Meziříčí. Druhé místo obsadili hráči TJ Valašské Meziříčí a třetí místo připadlo pořádající základní škole Šafaříkova. Vyhlášena byla i tři individuální ocenění. Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Lukáš Slovák ze ZŠ Šafaříkova, nejlepším střelcem se stal se sedmi brankami Renda Veselý z TJ Valašské Meziříčí a nejlepším hráčem byl vyhlášen Lukáš Kulich ze ZŠ Klačno. Závěrem bych chtěl poděkovat všem účastníkům za velmi kvalitní výkony, které přispěly k vysoké sportovní úrovni tohoto turnaje. Tato akce proběhla také za přispění Zlínského kraje a města Valašské Meziříčí. Dále pak je potřeba poděkovat Tělovýchovné jednotě Valašské Meziříčí za poskytnutí šaten, hřiště s umělou trávou a dalšího vybavení, které přispělo k úspěšnému průběhu celé akce. Věřím, že se všem účastníkům tato akce líbila a že se za rok opět všichni setkáme při osmém ročníku.

Mgr. Tomáš Brňovják