Archiv autora: Tomáš Brňovják

Florbalisti Šafařky dominovali v okresním kole

V úterý 27. listopadu se ZŠ Šafaříkova zúčastnila okresního kola ve florbale starších žáků, které se konalo ve sportovní hale Na Lapači na Vsetíně. Šest škol se zde utkalo o vítězství, které zaručovalo postup do krajského kola. Našim žákům vyšel turnaj skvěle, když zvítězili ve všech pěti utkáních. V úvodním souboji jsme zdolali ZŠ Nový Hrozenkov 2:1 a poté následovala výhra 3:1 nad ZŠ Lešná. Ve třetím a čtvrtém utkání nás čekali nejtěžší soupeři na turnaji. Kluci ovšem podali v obou zápasech výborný výkon, když zdolali ZŠ Rokytnice ze Vsetína 3:0 a následně i ZŠ Videčská z Rožnova p. R. 2:0. Těmito výsledky jsme si už s předstihem zajistili vítězství v turnaji a postup do krajského kola, které se bude konat 22.ledna 2019 v Uherském Brodě. V závěrečném utkání jsme ještě zvítězili nad ZŠ Dolní Bečva 2:0. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Lukáš Pobořil, Lukáš Stodůlka, Lukáš Chuděj, Martin Gerža, Renda Siner, Adam Kubín, Kuba Žurek a Petr Plandor. Všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a držíme palce v krajském kole.

Šafařka druhá v halové kopané

Ve středu 21. listopadu se zúčastnili naši starší žáci okrskového kola v halové kopané, které se uskutečnilo v Zašové. Turnaje se zúčastnilo celkem šest škol a do okresního kola postupovaly dva nejlepší týmy. Hrálo se systémem každý s každým. V úvodním zápase jsme zdolali ZŠ Křižná 3:0. Ve druhém utkání proti ZŠ Vyhlídka došlo ke zranění našeho hráče a turnaj jsme dohrávali bez střídání. Zápas skončil smírně 1:1. Poté jsme rovněž 1:1 remizovali se ZŠ Zašová. Závěrečná dvě utkání jsme zvládli, když jsme nejprve zdolali 2:0 ZŠ Žerotínova a poté 1:0 ZŠ Poličná. V konečné tabulce jsme obsadili s 11 body a skóre 8:2 druhé místo, když o vítězství ZŠ Vyhlídka (rovněž 11 bodů, skóre 9:3) rozhodl vyšší počet vstřelených branek. Ale i tak jsme si zajistili postup do okresního kola, které se bude hrát na Horní Bečvě. Naši školu reprezentovali: Matěj Vaigl, Michal Bílý, Filip Kubíček, Petr Grygar, Roman Borák a Petr Plandor.

Odehrána polovina I. Florbalové ligy

V pondělí 19. listopadu proběhlo druhé kolo I. florbalové ligy. I když jsme byli oslabeni o některé nemocné hráče, tak si kluci vedli ve všech čtyřech utkáních velmi dobře. V úvodním zápase jsme přesvědčivě zdolali ZŠ Horní Lideč 5:0. Poté nás čekal výborný soupeř ze ZŠ Sychrov Vsetín. Kluci prohrávali už 0:3, ale nevzdali se a snížili na 2:3. I přes závěrečný tlak se nám bohužel srovnat nepodařilo. Se ZŠ Hošťálková jsme trošku smolně remizovali 1:1. Chuť jsme si spravili v závěrečném utkání, když jsme rozstříleli ZŠ Hovězí 6:0. Po první polovině soutěže máme bilanci 4 vítězství, 2 remízy a 1 porážka. To nás se 14 body řadí na špici tabulky společně s dalšími dvěma týmy. O vítězi ligy se tak rozhodne v druhé polovině soutěže, kdy každý z týmů odehraje dalších sedm zápasů, které se budou hrát v únoru a březnu na Vsetíně. Držme našim klukům palce. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Martin Gerža, Lukáš Stodůlka, Renda Siner, Matěj Vaigl, Dan Bilík, Martin Vašica, Matěj Ondřej, Tomáš Holčák a Dominik Topič.

Šafařka ovládla florbalový turnaj starších žáků

V pondělí 12. listopadu jsme se zúčastnili okrskového kola ve florbale starších žáků. Soutěž se konala na ZŠ Křižná za účasti šesti týmů – ZŠ Lešná, ZŠ Kelč, ZŠ Křižná, ZŠ Salvátor, Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí a ZŠ Šafaříkova. Hrálo se ve dvou tříčlenných skupinách, z nichž nejlepší dva týmy postoupily do semifinále. Skupinu jsme suverénně ovládli, když jsme nejprve zdolali ZŠ Kelč 6:1 a poté i kluky z „Gymplu“ v poměru 8:0. V semifinále na nás čekal nebezpečný tým ZŠ Salvátor. Kvalitním výkonem jsme nakonec svého protivníka zdolali 5:1 a zaslouženě postoupili do finále. O vítězství v turnaji jsme se utkali s žáky ZŠ Lešná, kteří rovněž ve všech utkáních na turnaji zvítězili. Naši kluci předvedli výborný výkon a v krásném utkání zvítězili 5:2. Tímto jsme si zajistili postup do okresního kola. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Lukáš Pobořil, Lukáš Stodůlka, Martin Gerža, Matěj Vaigl, Filip Kubíček a Adam Kubín. Všem klukům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Šafařka stříbrná v halové kopané!

V pátek 9. listopadu se konalo v hale ZŠ Zašová okresní kolo v halové kopané mladších žáků. Účast na tomto turnaji si vybojovalo sedm nejlepších týmů v okrese (ZŠ Vidče, ZŠ Horní Bečva, ZŠ Valašská Polanka, ZŠ a MŠ Karolinka, ZŠ Zašová, ZŠ Křižná a ZŠ Šafaříkova). Naši kluci předváděli v celém průběhu turnaje výborné výkony. V základní skupině jsme se utkali se ZŠ Vidče, kterou jsme zdolali 1:0 a s klukama z Karolinky, s nimiž jsme se rozešli smírně 2:2. V semifinále na nás opět, stejně jako v okrskovém kole, čekal velmi kvalitní tým ZŠ Zašová. A utkání skončilo úplně stejným výsledkem jako před týdnem, našim vítězstvím 1:0. V souboji o bronz zvítězili na penalty kluci ze Zašové nad ZŠ Křižná. Ve finále se opakoval náš souboj ze základní skupiny proti ZŠ a MŠ Karolinka. Nakonec byl šťastnější náš soupeř, který vstřelil jedinou branku finále. I tak jsme obsadili skvělé druhé místo. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Jáchym Němec, Patrik Květoň, Luba Lasovský, Matěj Ondřej, Zdeňa Hlaváč a Ondra Kovář. Všem klukům děkujeme za parádní reprezentaci školy.