Naši florbalisti třetí v kraji!

Na konci ledna proběhlo krajské kolo ve florbale starších žáků, kterého se zúčastnili také naši chlapci. Turnaj se hrál ve sportovní hale v Uherském Brodě za účasti čtyř nejlepších škol Zlínského kraje (ZŠ Slovan Kroměříž, ZŠ Mánesova Otrokovice, ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí). Hrálo se systémem každý s každým a vítěz postoupil do kvalifikace o republikové finále.

Více …

Šafařka úspěšná ve skoku vysokém

Ve středu 6. února se konala v tělocvičně SVČ Domeček Valašské Meziříčí soutěž ve skoku vysokém. Naši žáci si v soutěži vedli skvěle a získali spoustu medailí. V kategorii prvních tříd zvítězil Ondra Liebl, v soutěži druhých ročníků získal stříbrnou medaili Matthew Hradil a bronzovou Patrik Urban. Mezi třeťáky bral zlatou medaili Artur Vojta a mezi děvčaty byla stříbrná Eliška Kuráňová. Čtvrtý a pátý ročník se bohužel nemohl zúčastnit, protože děti absolvují lyžařský kurz na Makově. Mezi šesťáky skončil třetí Damián Hradil, bronz získala také Stela Barochová a stříbro Tereza Petrošová. V kategorii sedmáků jsme měli dokonce dva vítěze. Chlapcům kraloval Dan Bilík a mezi děvčaty nedala nikomu šanci Tereza Lieblová. Také mezi osmáky získali cenné kovy chlapci i děvčata. Stříbro získali Tomáš Gerla a Míša Petrošová, zlato brala Zuzka Zachrdlová. V kategorii devátých tříd se zúčastnili pouze naši hoši a obsadili první dvě místa. Zlato získal Radim Koláček a stříbro Petr Grygar. Dále naši školu reprezentovali Marie Rajnochová, Adéla Malíková, Jarek Tkadlec, Jindra Španěl, Honza Brhel, Tomáš Holčák a Ondra Vašát. Všem žákům děkujeme za vynikající reprezentaci školy

Mgr. Tomáš Brňovják

Florbalisti Šafařky dominovali v okresním kole

V úterý 27. listopadu se ZŠ Šafaříkova zúčastnila okresního kola ve florbale starších žáků, které se konalo ve sportovní hale Na Lapači na Vsetíně. Šest škol se zde utkalo o vítězství, které zaručovalo postup do krajského kola. Našim žákům vyšel turnaj skvěle, když zvítězili ve všech pěti utkáních. V úvodním souboji jsme zdolali ZŠ Nový Hrozenkov 2:1 a poté následovala výhra 3:1 nad ZŠ Lešná. Ve třetím a čtvrtém utkání nás čekali nejtěžší soupeři na turnaji. Kluci ovšem podali v obou zápasech výborný výkon, když zdolali ZŠ Rokytnice ze Vsetína 3:0 a následně i ZŠ Videčská z Rožnova p. R. 2:0. Těmito výsledky jsme si už s předstihem zajistili vítězství v turnaji a postup do krajského kola, které se bude konat 22.ledna 2019 v Uherském Brodě. V závěrečném utkání jsme ještě zvítězili nad ZŠ Dolní Bečva 2:0. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Lukáš Pobořil, Lukáš Stodůlka, Lukáš Chuděj, Martin Gerža, Renda Siner, Adam Kubín, Kuba Žurek a Petr Plandor. Všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a držíme palce v krajském kole.

Mgr. Tomáš Brňovják

Šafařka druhá v halové kopané

Ve středu 21. listopadu se zúčastnili naši starší žáci okrskového kola v halové kopané, které se uskutečnilo v Zašové. Turnaje se zúčastnilo celkem šest škol a do okresního kola postupovaly dva nejlepší týmy. Hrálo se systémem každý s každým. V úvodním zápase jsme zdolali ZŠ Křižná 3:0. Ve druhém utkání proti ZŠ Vyhlídka došlo ke zranění našeho hráče a turnaj jsme dohrávali bez střídání. Zápas skončil smírně 1:1. Poté jsme rovněž 1:1 remizovali se ZŠ Zašová. Závěrečná dvě utkání jsme zvládli, když jsme nejprve zdolali 2:0 ZŠ Žerotínova a poté 1:0 ZŠ Poličná. V konečné tabulce jsme obsadili s 11 body a skóre 8:2 druhé místo, když o vítězství ZŠ Vyhlídka (rovněž 11 bodů, skóre 9:3) rozhodl vyšší počet vstřelených branek. Ale i tak jsme si zajistili postup do okresního kola, které se bude hrát na Horní Bečvě. Naši školu reprezentovali: Matěj Vaigl, Michal Bílý, Filip Kubíček, Petr Grygar, Roman Borák a Petr Plandor.

 

Mgr. Tomáš Brňovják

Odehrána polovina I. Florbalové ligy

V pondělí 19. listopadu proběhlo druhé kolo I. florbalové ligy. I když jsme byli oslabeni o některé nemocné hráče, tak si kluci vedli ve všech čtyřech utkáních velmi dobře. V úvodním zápase jsme přesvědčivě zdolali ZŠ Horní Lideč 5:0. Poté nás čekal výborný soupeř ze ZŠ Sychrov Vsetín. Kluci prohrávali už 0:3, ale nevzdali se a snížili na 2:3. I přes závěrečný tlak se nám bohužel srovnat nepodařilo. Se ZŠ Hošťálková jsme trošku smolně remizovali 1:1. Chuť jsme si spravili v závěrečném utkání, když jsme rozstříleli ZŠ Hovězí 6:0. Po první polovině soutěže máme bilanci 4 vítězství, 2 remízy a 1 porážka. To nás se 14 body řadí na špici tabulky společně s dalšími dvěma týmy. O vítězi ligy se tak rozhodne v druhé polovině soutěže, kdy každý z týmů odehraje dalších sedm zápasů, které se budou hrát v únoru a březnu na Vsetíně. Držme našim klukům palce. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Martin Gerža, Lukáš Stodůlka, Renda Siner, Matěj Vaigl, Dan Bilík, Martin Vašica, Matěj Ondřej, Tomáš Holčák a Dominik Topič.

Mgr. Tomáš Brňovják