Zazvonil zvonec a Erasmu+ na Šafařce je konec


Tři roky příprav, poté tři roky projektu financovaného Evropskou unií, pět setkání učitelů a tři setkání žáků, tisíce hodin práce mnoha lidí. Taková je bilance celkové spolupráce škol tří zemí – ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí a základních škol z Veliké Ludiny v Chorvatsku a z Oulu ve Finsku. Úloha závěrečného setkání padla právě na Šafařku.

V podvečerní slunnou neděli 14. května 2017 dorazily na parkoviště před informačním centrem u zámku Žerotínů dva autobusy. Vystoupilo 41 chorvatských a finských učitelů a žáků. Čekal nás náročný, ale úžasný týden nesoucí se v rytmu hudby, která byla náplní letošního projektového roku. K přípravě velkého „finiše“ projektu jsme se snažili přistoupit zodpovědně a připravit hostům spoustu nevšedních zážitků. Povedlo se nám to, i když nám osud občas házel klacky pod nohy v podobě nemocí, úrazů nebo komunikačních nedorozumění? Pokračování textu Zazvonil zvonec a Erasmu+ na Šafařce je konec

26. Krásenský zvoneček

V pátek 7. 4. proběhl v prostorách M – klubu 26. ročník recitační soutěže Krásenský zvoneček. Ve 2. kategorii se umístil na krásném 3. místě Marek Šnajdr (6.A) a obrovskou radost nám připravila 3. kategorie, kterou zastupovali Linda Lattová (8.A), Štěpán Vidlák a David Stavinoha, oba z 9.B. Tito žáci totiž poprvé v historii vybojovali celkové vítězství nad ostatními školami a získali putovní cenu – zvoničku, ze které se mohou radovat celý rok.

Gratulujeme a děkujeme za tento úspěch.

Mgr. Anna Erbanová Polociková

Velikonoční tvořivé odpoledne na Šafařce


Ve středu dne 5. dubna 2017 se v prostorách školní jídelny ZŠ Šafaříkova sešli rodiče se svými dětmi k již tradičnímu jarnímu tvoření. Vychovatelky školní družiny připravily tři kreativní dílny, ve kterých si mohli všichni přítomní společnými silami vyrobit dekorace nejen k velikonočním svátkům.
V první dílně si naši účastníci vyzkoušeli malbu na sklo v podobě malovaného motýlka. Ve druhé dílně jsme vyráběli zápich – ptáčka z kartonového papíru s peříčky. Ve třetí dílně pak vznikaly voskovou technikou překrásné kraslice . Všichni přítomní, a bylo jich na čtyřicet, si domů odnášeli vydařené výtvory, kterými mohli ozdobit své domovy .Letošní atmosféra dílen byla příjemná a k ní také dopomohl výtečně připravený velikonoční bufet.
Děkujeme všem účastníkům tohoto velikonočního odpoledne za přízeň, kterou nám každoročně projevují a těšíme se na další společné chvíle.

Renata Wiesnerová
vedoucí vychovatelka ŠD