Okresní kolo v OVOV

Okresní kolo v OVOV

V pondělí 10.4. se za krásného slunečného počasí zúčastnili vybraní žáci ze ZŠ Šafaříkova okresního kola v OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů), které pořádala ZŠ Křižná. Z vícebojařského desetiboje bylo vybráno 5 disciplín, ve kterých se klání odehrávalo. Byl to trojskok, přeskoky přes švihadlo za 2 min, hod medicinbalem, kliky za 2 min a běh na 1000 m nebo dribling za 2 min. Pochvalu si zaslouží všichni žáci za předvedené výkony. Mezi nejúspěšnější potom patřili: Jiří Smilek (2003) 1. místo, Terezka Lieblová (2006) 1. místo, Terka Petrošová (2007) 2. místo, Pavel Grejták (2002) 2. místo, Karolína Církvová (2006) 3. místo, Ellen Marklová (2003) 2. místo, Danek Bilík (2005) 2. místo, Martin Gerža (2004) 3. místo a tým ZŠ Šafaříkova ve složení Terka Lieblová, Vanesa Hradilová, Ellen Marklová, Kristýna Žvaková, Jiří Smilek, Honza Nerušil, Matěj Franek, Martin Holčák 3. místo (21 801 b).

Krajské kolo se uskuteční 8.6. na atletickém stadionu v Otrokovicích. O všech postupujících bude rozhodnuto až poté, co se uskuteční zbývající okresní kola. Do té doby budeme držet palce, ať se postup povede co největšímu počtu našich žáků.

Mgr. Ondřej Fojtík – učitel TV