Archiv pro rubriku: Projekt

Projekty, kterých se škola účastní

Evropský den jazyků 2017 a výherci “kartičkové soutěže”

V rámci Evropského dne jazyků 2017 jsme na naší škole uspořádali “kartičkovou” soutěž pro žáky 2. stupně. Studenti mohli za aktivitu v hodinách, vzornou práci nebo dobré studijní výsledky v hodinách cizích jazyků získat barevné kartičky, na kterých se nacházela cizí slova, která měla za úkol žákům přiblížit existenci a možnou podobnost rozličných cizích jazyků. Výherce najdete v pokračování textu. Pokračování textu Evropský den jazyků 2017 a výherci “kartičkové soutěže”

Spolupráce s Finy neutichla! Šafařka rozjíždí eTwinning.

Po letech spolupráce s finskou školou v Oulu na projektu Erasmus naše kontakty rozhodně neutichly. Vrátili jsme se nyní k internetové platformě eTwinning, kde se setkávají školy z celé Evropy, hledají si partnery a zakládají projekty. My už partnera máme, a tak jsme se rovnou pustili do dalšího projektu. Bohužel se zatím jedná o projekt nefinancovaný, ale věříme, že se stane nejen pokračováním letité spolupráce, ale také základem pro další možnou žádost o grant z Evropské unie, aby žáci ze Šafařky mohli opět vycestovat. Pokračování textu Spolupráce s Finy neutichla! Šafařka rozjíždí eTwinning.

Česko-slovenské dny 2017

Tento rok se již potřetí konal společný projekt města Valašské Meziříčí a slovenského partnerského města Partizánske, kdy probíhají vzájemné návštěvy vybraných žáků základních škol z obou měst. Ve čtvrtek 5. 10. 2017 jsme na naší škole měli možnost po roce opět přivítat a pohostit naše přátele ze Základné školy Radovana Kaufmana z Partizánskeho. O týden později jsme se vydali na Slovensko, kde se nám také dostalo milého přivítání a strávili jsme zde příjemný den. Pokračování textu Česko-slovenské dny 2017

Poslední ohlédnutí za projektem Erasmus+očima žákyně

Žákyně osmé třídy sepsala svůj pohled na závěrečné setkání žáků z ČR, Chorvatska a Finska na naší škole. Článek je psán anglicky bez zásahů učitelů:

I am looking at pictures that I have from the project, photos that I or someone else took, while writing this and I can’t stop the tears streaming down my face again. This project was an incredible part of my life and now it’s gone. I will miss the teamwork. The singing, the cooking, damn, I will miss the waking up early as well. Now it’s just emptiness. And I knew it’s going to come when the guests came here. On Sunday the big week came. We’ve been preparing ourselves for this for 3 years and now it was there. I hosted 2 Finnish girls, Minka and Siiri. On Sunday we went for a walk to show them the city. On Monday in school we had a welcoming program. Showing our guests the school and introducing them to the other pupils as well. Pokračování textu Poslední ohlédnutí za projektem Erasmus+očima žákyně