Archiv pro rubriku: Školní akce

Akce pořádané školou.

Šafařka v regionální florbalové lize bronzová

V pondělí 19.3.2018 odehráli chlapci z druhého stupně čtvrtý a poslední turnaj XIX. ročníku regionální florbalové ligy starších žáků. Závěrečné pořadí v celosezónní soutěži rozhodoval až poslední zápas, ve kterém Šafíci zvítězili, a vybojovali tak celkově bronzovou příčku. Pokračování textu Šafařka v regionální florbalové lize bronzová

Děti s poruchou autistického spektra (PAS)

Na ZŠ Šafaříkova není autismus neznámý pojem. Děti s projevy autismu tady jsou a potřebují specifický přístup. Učitelé a asistenti pedagoga se v této problematice průběžně vzdělávají. Škola také spolupracuje s dalšími institucemi: sdružení ZA SKLEM, PPP, Centrum Áčko. Díky spolupráci s Centrum Áčko proběhla dne 13.března přednáška na téma autismus. Přednáška se uskutečnila přímo ve škole. Paní Mgr. Silva Kubišová, odborník na PAS, připravila blok praktických rad a doporučení. Bylo zřejmé, že paní Kubišová má bohaté zkušenosti, je to člověk z praxe. Přednášky se zúčastnilo přes dvacet pedagogických pracovníků školy. Téma PAS je ve škole aktuální a lidem ze „Šafařky“ není lhostejné.

Těšíme se, že spolupráce s paní Kubišovu a s Centrum Áčko tak bude pokračovat.

Mgr. Jana Sedlářová, školní psycholožka

Žonglér na Šafařce

V pátek 9.března přijel za dětmi do školní družiny pán Jiří Sadila, který s sebou přivezl spoustu zajímavého a zábavného náčiní. Pan Sadila je žonglér a všechny tyto pomůcky nám předvedl ve svém téměř cirkusovém vystoupení. Viděli jsme v akci takové předměty jako jsou jednokolky, balanční desky, žonglérské talíře, kuželky a balónky, diabola, nejrůznější šlapadla a mnoho dalších. Po krátké ukázce následovala žonglérská dílna. To znamenalo, že jsme si mohli sami vyzkoušet všechny tyto zábavné předměty. Celý prostor naší školní tělocvičny se tak proměnil v jednu velkou cirkusovou manéž.

Moc děkujeme panu Sadilovi za jeho vystoupení, ve kterém pobavil sedmdesát dětí ze školní družiny na Šafařce.

Bc. Renata Wiesnerová

Lyžařský kurz 7. ročníku


Jako každý rok, tak i letos, proběhl lyžařský kurz žáků sedmého ročníku naší školy. Z celkového počtu 50 žáků jich polovina absolvovala výcvik na lyžích a druhá půlka na snowboardech. Měli jsme tedy dvě družstva lyžařů a dvě skupiny snowboardistů. Sněhové podmínky byly letos ideální v celé řadě skiareálů. Během týdne jsme tedy navštívili celkem tři střediska: Ski Mezivodí, Skiareál Kyčerka a Ski Karolinka. Bohužel poslední den kurzu nás v Karolince čekala úplně zmrzlá sjezdovka i stopa na vleku a tak si snowboardisté, kteří s touto disciplínou začínali, moc nezajezdili. Ale i tak se děti během výcviku zdokonalily na lyžích i snowboardu. Letos bylo i velké množství žáků (začátečníků), kteří se toužili naučit jízdu na snowboardu. Nutno dodat, že díky jejich velké snaze a zájmu se jim to s úspěchem podařilo. Věřím, že si všichni účastníci kurzu ten týden „na sněhu“ užili a že je těší, co všechno se za tu dobu naučili a v čem se zdokonalili. Snad bude příští lyžařsko-snowboardový kurz stejně úspěšný jako ten letošní.

Mgr. Tomáš Brňovják