Archiv pro rubriku: Soutěž

Okresní kolo literární soutěže O poklad strýca Juráša

Soutěž je součástí národního projektu Klubu dětských knihoven SKIP (Sdružení knihovníků a informačních pracovníků). Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích, kde porota samostatně posuzuje prózu, poezii a komiks. Díla, která uspějí v místním kole, postupují do kola okresního, dále jsou vyhodnoceni nejlepší autoři z celého kraje a republiky.

Ve středu 21.3. se v Městské knihovně v Rožnově pod Radhoštěm konalo slavnostní vyhlášení okresního kola této soutěže, do kterého se nám probojovaly dvě práce našich žáků – komiks Marka Latty z 6.B a povídka Elisavety Pisarevy z téže třídy. Za přítomnosti zástupců knihoven okresu Vsetín, Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm si převzali naši tvůrci svá ocenění, Marek za 1. místo a Elisaveta za místo 3. Obě jejich práce tak postupují do krajského kola, které bude ve Zlíně.

Našim mladým autorům ze ,,Šafařky‘‘srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr.Anna Erbanová Polociková

Šafařka v regionální florbalové lize bronzová

V pondělí 19.3.2018 odehráli chlapci z druhého stupně čtvrtý a poslední turnaj XIX. ročníku regionální florbalové ligy starších žáků. Závěrečné pořadí v celosezónní soutěži rozhodoval až poslední zápas, ve kterém Šafíci zvítězili, a vybojovali tak celkově bronzovou příčku. Pokračování textu Šafařka v regionální florbalové lize bronzová

Další letošní neuvěřitelný úspěch našich chemiků!

V pátek 2. 3. 2018 proběhlo na Gymnáziu Františka Palackého okresní kolo Chemické olympiády kategorie D pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Letošní 54. ročník této oborové soutěže byl zaměřen na vybrané kovy a jejich sloučeniny. Okresního kola se zúčastnilo celkem 17 žáků ze tří gymnázií a 5 základních škol. Soutěž měla, ostatně jako vždy, dvě části – teoretickou a praktickou. Pokračování textu Další letošní neuvěřitelný úspěch našich chemiků!

Vynikající úspěchy v Zeměpisné olympiádě

27.2.2018 se v Rožnově uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Žáci musí prokázat nejen nadstandardní znalosti zeměpisných reálií, ale musí umět dobře využít a zpracovat informace, které nabízí atlas, a také vyřešit nelehký problém, často s ekologickým námětem. Měli jsme zastoupení ve třech kategoriích. V kategorii A pro 6. ročníky se Michal Kubíček ze 6.A umístil na 3. místě. V kategorii B pro 7. ročníky se Jakub Šnajdr umístil na 4. místě. V kategorii C 8. a 9.ročníků se Tomáš Bobek umístil na 2. místě a zajistil si postup do krajského kola. Všem účastníkům gratulujeme a přejeme další úspěchy.

Mgr. Eva Goláňová

Další úspěch florbalistů

Družstvo složené z žáků šestých a sedmých tříd naší školy se zúčastnilo kvalifikace do celorepublikového turnaje ve florbale.. Ta se konala 27. 2. 2017 opět v hale v Uherském Brodě. Utkala se zde družstva zastupující kraj Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský. Naše družstvo bylo oslabeno o dva z klíčových hráčů, Martina Geržu a Kubu Šnajdra, kteří se zranili, ale pomohli vybojovat vítězství v krajském finále.. V prvním utkání jsme pouze remizovali s hráči Šumperka, ale ve druhém jasně porazili zástupce Moravskoslezského kraje a kvalifikovali se do republikového finále v Praze. O postup se zasloužili hráči – Lukáš Slovák, Lukáš Pobořil, Ondra Pobořil, Dan Bilík, Ondra Hrdý, Lukáš Stodůlka, Adam Hlavica, Vašica. Všem moc děkujeme za reprezentaci školy a přejeme úspěch v republikovém finále.

Mgr. Petr Garzina