Archiv pro rubriku: Soutěž

Videopohlednice Šafařky získala zlato!


Třináct žáků třídy 4. B se konečně dočkalo zúročení své několikaměsíční práce na anglické videopohlednici o Valašském Meziříčí, kterou dokončili už v zimě. Od té doby museli netrpělivě čekat, jak tento soutěžní snímek, který se jmenoval The Alphabet of Our Town, dopadl. Až v květnu to konečně přišlo: nominace na jednu z hlavních tří cen v kategorii 4. a 5. tříd, což znamenalo pozvánku na slavnostní vyhlášení výsledků v Praze na ministerstvu školství! A tak jsme se s žáky a paní učitelkou Šimčíkovou, které děkuji za doprovod a pořízení fotodokumentace, vypravili na super výlet do Prahy. Na ten nám všem dokonce sponzoři soutěže proplatili jízdné, takže už i samotný zájezd byl pro žáky odměnou. Vždyť mnozí čtvrťáci ještě nikdy v Praze nebyli! Pokračování textu Videopohlednice Šafařky získala zlato!

Dopravní soutěž mladých cyklistů


Ve středu 16. května 2018 proběhlo na Dětském dopravním hřišti okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.
Soutěž se skládala ze čtyř disciplín: jízda zručnosti, jízda podle pravidel (tu přísným okem sledovali policisté), test z pravidel silničního provozu a základy první pomoci (zde na správné postupy dohlíželi zdravotníci z Českého červeného kříže). Pokračování textu Dopravní soutěž mladých cyklistů

Obrovský úspěch žáků ZŠ Šafaříkova na RBP Streethockey 2018


Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se uskutečnilo v ostravské hale Dubina Velké finále 15. ročníku RBP Streethockey. Do tohoto závěrečného turnaje se probojovalo celkem 64 škol z Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Již od úvodního kola se hrálo vyřazovacím způsobem, takže porážka znamenala konec v turnaji. Naprosto skvělým způsobem si zde vedli naši žáci, kteří hráli v sestavě: Lukáš Slovák- brankář, Matěj Vaigl, Ondra Hrdý, Lukáš Pobořil, Martin Gerža a Kuba Šnajdr. V prvním kole nám los přisoudil za soupeře Galileo School – Frýdek-Místek. Po velmi dobrém výkonu jsme svého soupeře rozstříleli 12:0. V dalším utkání jsme se střetli se ZŠ J. Šoupala – Ostrava – Poruba.

Kluci opět hráli výborně a po výsledku 8:1 postoupili do třetího kola. Zde byli našim soupeřem žáci ze ZŠ Volgogradská – Ostrava – Zábřeh. Také v tomto utkání jsme svého soupeře jednoznačně přehrávali a nakonec jsme zvítězili v poměru 7:1. Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Paskov. Kluci, stejně jako v předešlých utkáních, předvedli naprosto skvělý výkon, hráli s chutí, bojovali a po výsledku 7:2 jsme již pronikli do boje o medaile. V souboji o finále jsme se střetli se ZŠ Petrovice u Karviné. Tento zápas nám bohužel střelecky nevyšel. Začátek utkání jsme zaspali a brzy jsme prohrávali 0:3. Přesto kluci zápas nezabalili, bojovali a minutu před koncem jsme srovnali na 3:3. O postupujícím do finále tak musely rozhodnout nájezdy. V nich byl šťastnější náš soupeř a na nás zůstal souboj o třetí místo. Byla to velká škoda, protože kluci měli rozhodně na to, aby celý turnaj vyhráli.

I přes velké zklamání zápas o bronz kluci opět zvládli skvěle a zdolali ZŠ Dr. E. Beneše – Šumperk jednoznačně 8:3.  Jsem si jistý, že všichni účastníci tohoto turnaje budou ještě dlouho vzpomínat na tuto vydařenou akci a pro ostatní žáky by tento velký úspěch mohl být motivací v jejich další sportovní snaze. Chtěl bych všem žákům poděkovat za skvělý turnaj a vynikající reprezentaci naší školy. Věřím, že se nám bude dařit i
na dalších sportovních akcích. Kompletní výsledky naleznete na http://hockey.polar.cz

Mgr. Tomáš Brňovják

Minikopaná starších žáků

V pátek 13. dubna se konalo na umělé trávě ve Valašském Meziříčí okrskové kolo v minikopané starších žáků, kterého se zúčastnili i naši kluci. Našimi soupeři byli žáci ze ZŠ Vyhlídka, ZŠ Křižná a ZŠ Žerotínova. V úvodním utkání jsme po vyrovnaném průběhu bohužel prohráli se ZŠ Vyhlídka 0:2. V dalších dvou zápasech jsme již zvítězili. Nejprve nad ZŠ Žerotínova 3:0 a poté také nad ZŠ Křižná v poměru 2:1. Tyto výsledky nám stačily na krásné druhé místo. Vítězem turnaje se stali kluci ze ZŠ Vyhlídka. Naši školu reprezentovali: Míša Bílý, Filip Kubíček, Petr Grygar, Radek Matuštík, Petr Adzima, Pavel Grejták, Josef Bučo, Tomáš Marek a Radim Koláček. Všem klukům děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Tomáš Brňovják