Archiv pro rubriku: Do tisku

19. ročník literární soutěže Miroslava Kabely

V městské knihovně ve středu 13. prosince slavnostně ocenili vítěze 19. ročníku literární soutěže Miroslava Kabely. Soutěže se zúčastnilo 34 žáků a studentů. Autoři mohli psát na téma: Měním své město, Má televizní show, Svět bez elektřiny a Pohádka bez zvířecího světa. Ceny slavnostně předávala místostarostka města Yvona Wojaczková společně s předsedkyní komise Alenou Mornštajnovou a ředitelkou knihovny Zdeňkou Smahlovou.
V kategorii B (13 – 15 let) zvítězil Ondřej Šnajdr z 9.A. Moc gratulujeme.

Mgr. Anna Erbanová-Polociková

Naši florbalisté jsou nejlepší v kraji!

V úterý 12. prosince jsme brzy ráno vyrazili na krajské finále ve florbale do Uherského Brodu. V autobuse byly dva naše týmy. Jak mladší žáci, tak i mladší žákyně si účast v kraji zajistili vítězstvím v okresních kolech, která se uskutečnila v listopadu. Nejprve rozehráli svůj turnaj kluci. Pět týmů (vítězové okresů Zlínského kraje) se utkalo systémem „každý s každým“, hrací doba utkání byla 2 x 8 minut. Našim prvním soupeřem byli žáci ze ZŠ Bojkovice. Již v tomto utkání naši hoši naznačili, že jejich florbalové umění je na velmi vysoké úrovni a po výborném výkonu zvítězili 4:1. Druhý zápas jsme sehráli proti ZŠ Oskol Kroměříž a ani tady náš soupeř neměl šanci. Kluci si s chutí zastříleli a výsledkem bylo vysoké vítězství v poměru 6:0. Ve třetím utkání nás čekal asi nejtěžší soupeř a to florbalisti z pořádající školy z Uherského Brodu. Pokračování textu Naši florbalisté jsou nejlepší v kraji!

Zimní Drápačka 2017


V pravé poledne 13. prosince se lezecká stěna na naší škole zaplnila lezci a lezkyněmi. Důvodem byly boulderové závody Drápačka 2017. Soutěžilo se v šesti kategoriích podle třídy a pohlaví. Samotný závod probíhal ve dvou kolech. V prvním se každý účastník snažil postupně zdolat pět různě obtížných cest. Na každou měl dva pokusy a podle úspěšnosti získával body.

Pokračování textu Zimní Drápačka 2017

Na Šafařce se tvořilo na Vánoce


Ve středu 22. listopadu 2017 se uskutečnilo již tradiční setkání dětí , rodičů a vychovatelek školní družiny. Cílem společného setkání bylo vytvořit vánoční dekorace , které by ozdobily naše domovy v tomto adventním čase.

Vychovatelky školní družiny připravily tři dílničky, ve kterých si všichni účastníci vyrobili hodnotné adventní věnce, vyzdobili vánoční perníčky nebo vytvořili z papíru a přírodních materiálů andělíčka. Pokračování textu Na Šafařce se tvořilo na Vánoce