Archiv pro rubriku: Do tisku

Okresní kolo literární soutěže O poklad strýca Juráša

Soutěž je součástí národního projektu Klubu dětských knihoven SKIP (Sdružení knihovníků a informačních pracovníků). Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích, kde porota samostatně posuzuje prózu, poezii a komiks. Díla, která uspějí v místním kole, postupují do kola okresního, dále jsou vyhodnoceni nejlepší autoři z celého kraje a republiky.

Ve středu 21.3. se v Městské knihovně v Rožnově pod Radhoštěm konalo slavnostní vyhlášení okresního kola této soutěže, do kterého se nám probojovaly dvě práce našich žáků – komiks Marka Latty z 6.B a povídka Elisavety Pisarevy z téže třídy. Za přítomnosti zástupců knihoven okresu Vsetín, Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm si převzali naši tvůrci svá ocenění, Marek za 1. místo a Elisaveta za místo 3. Obě jejich práce tak postupují do krajského kola, které bude ve Zlíně.

Našim mladým autorům ze ,,Šafařky‘‘srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr.Anna Erbanová Polociková

Šafařka v regionální florbalové lize bronzová

V pondělí 19.3.2018 odehráli chlapci z druhého stupně čtvrtý a poslední turnaj XIX. ročníku regionální florbalové ligy starších žáků. Závěrečné pořadí v celosezónní soutěži rozhodoval až poslední zápas, ve kterém Šafíci zvítězili, a vybojovali tak celkově bronzovou příčku. Pokračování textu Šafařka v regionální florbalové lize bronzová

Další letošní neuvěřitelný úspěch našich chemiků!

V pátek 2. 3. 2018 proběhlo na Gymnáziu Františka Palackého okresní kolo Chemické olympiády kategorie D pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Letošní 54. ročník této oborové soutěže byl zaměřen na vybrané kovy a jejich sloučeniny. Okresního kola se zúčastnilo celkem 17 žáků ze tří gymnázií a 5 základních škol. Soutěž měla, ostatně jako vždy, dvě části – teoretickou a praktickou. Pokračování textu Další letošní neuvěřitelný úspěch našich chemiků!

Lyžařský kurz 7. ročníku


Jako každý rok, tak i letos, proběhl lyžařský kurz žáků sedmého ročníku naší školy. Z celkového počtu 50 žáků jich polovina absolvovala výcvik na lyžích a druhá půlka na snowboardech. Měli jsme tedy dvě družstva lyžařů a dvě skupiny snowboardistů. Sněhové podmínky byly letos ideální v celé řadě skiareálů. Během týdne jsme tedy navštívili celkem tři střediska: Ski Mezivodí, Skiareál Kyčerka a Ski Karolinka. Bohužel poslední den kurzu nás v Karolince čekala úplně zmrzlá sjezdovka i stopa na vleku a tak si snowboardisté, kteří s touto disciplínou začínali, moc nezajezdili. Ale i tak se děti během výcviku zdokonalily na lyžích i snowboardu. Letos bylo i velké množství žáků (začátečníků), kteří se toužili naučit jízdu na snowboardu. Nutno dodat, že díky jejich velké snaze a zájmu se jim to s úspěchem podařilo. Věřím, že si všichni účastníci kurzu ten týden „na sněhu“ užili a že je těší, co všechno se za tu dobu naučili a v čem se zdokonalili. Snad bude příští lyžařsko-snowboardový kurz stejně úspěšný jako ten letošní.

Mgr. Tomáš Brňovják

Vynikající úspěchy v Zeměpisné olympiádě

27.2.2018 se v Rožnově uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Žáci musí prokázat nejen nadstandardní znalosti zeměpisných reálií, ale musí umět dobře využít a zpracovat informace, které nabízí atlas, a také vyřešit nelehký problém, často s ekologickým námětem. Měli jsme zastoupení ve třech kategoriích. V kategorii A pro 6. ročníky se Michal Kubíček ze 6.A umístil na 3. místě. V kategorii B pro 7. ročníky se Jakub Šnajdr umístil na 4. místě. V kategorii C 8. a 9.ročníků se Tomáš Bobek umístil na 2. místě a zajistil si postup do krajského kola. Všem účastníkům gratulujeme a přejeme další úspěchy.

Mgr. Eva Goláňová