Archiv autora: Lukáš Navrátil

Zeměpisná olympiáda

V úterý 21.2.2017 se na Základní škole Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naše škola se geografického klání zúčastnila ve třech věkových kategoriích. Za nejmladší, kategorii A, soutěžil Jakub Šnajdr z 6.A, který se umístil na 4. místě. V kategorii B reprezentoval Viktor Kutěj ze 7.B, který obsadil dělené 5. a 6. místo. V kategorii C, zahrnující žáky 8. a 9. tříd, včetně příslušných ročníků víceletých gymnázií, hájil barvy Šafařky Tomáš Bobek z 8.A, který skončil na 3. místě. I přesto, že do krajského kola postupovali pouze první dva soutěžící v každé kategorii, náleží našim žákům velká gratulace za skvělé umístění.

Lukáš Navrátil

Pohár základních škol ve florbalu

Dne 30.11.2016 se na naší škole konalo okresní kolo Poháru základních škol ve florbalu, pořádané Českou florbalovou unií. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. Domácí Šafíci zahájili klání zápasem proti družstvu ZŠ Valašská Bystřice, které porazili 5:1. Úspěšně dopadly i následující zápasy se ZŠ a MŠ Choryně (5:4) a ZŠ Křižná (7:1). Šafíci tak postoupili do finále, kde nakonec přehráli i celek ze ZŠ Koryčanské Paseky (2:1) a stali se celkovým vítězem turnaje. Vítězství jim zároveň zajistilo postup do krajského kola, které se koná 11. ledna v Uherském Brodě. Přejme jim úspěch i nadále.

Mgr. Lukáš Navrátil