Archiv autora: Adamuška

Okresní kolo literární soutěže O poklad strýca Juráša

Soutěž je součástí národního projektu Klubu dětských knihoven SKIP (Sdružení knihovníků a informačních pracovníků). Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích, kde porota samostatně posuzuje prózu, poezii a komiks. Díla, která uspějí v místním kole, postupují do kola okresního, dále jsou vyhodnoceni nejlepší autoři z celého kraje a republiky.

Ve středu 21.3. se v Městské knihovně v Rožnově pod Radhoštěm konalo slavnostní vyhlášení okresního kola této soutěže, do kterého se nám probojovaly dvě práce našich žáků – komiks Marka Latty z 6.B a povídka Elisavety Pisarevy z téže třídy. Za přítomnosti zástupců knihoven okresu Vsetín, Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm si převzali naši tvůrci svá ocenění, Marek za 1. místo a Elisaveta za místo 3. Obě jejich práce tak postupují do krajského kola, které bude ve Zlíně.

Našim mladým autorům ze ,,Šafařky‘‘srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr.Anna Erbanová Polociková

Děti s poruchou autistického spektra (PAS)

Na ZŠ Šafaříkova není autismus neznámý pojem. Děti s projevy autismu tady jsou a potřebují specifický přístup. Učitelé a asistenti pedagoga se v této problematice průběžně vzdělávají. Škola také spolupracuje s dalšími institucemi: sdružení ZA SKLEM, PPP, Centrum Áčko. Díky spolupráci s Centrum Áčko proběhla dne 13.března přednáška na téma autismus. Přednáška se uskutečnila přímo ve škole. Paní Mgr. Silva Kubišová, odborník na PAS, připravila blok praktických rad a doporučení. Bylo zřejmé, že paní Kubišová má bohaté zkušenosti, je to člověk z praxe. Přednášky se zúčastnilo přes dvacet pedagogických pracovníků školy. Téma PAS je ve škole aktuální a lidem ze „Šafařky“ není lhostejné.

Těšíme se, že spolupráce s paní Kubišovu a s Centrum Áčko tak bude pokračovat.

Mgr. Jana Sedlářová, školní psycholožka

Žonglér na Šafařce

V pátek 9.března přijel za dětmi do školní družiny pán Jiří Sadila, který s sebou přivezl spoustu zajímavého a zábavného náčiní. Pan Sadila je žonglér a všechny tyto pomůcky nám předvedl ve svém téměř cirkusovém vystoupení. Viděli jsme v akci takové předměty jako jsou jednokolky, balanční desky, žonglérské talíře, kuželky a balónky, diabola, nejrůznější šlapadla a mnoho dalších. Po krátké ukázce následovala žonglérská dílna. To znamenalo, že jsme si mohli sami vyzkoušet všechny tyto zábavné předměty. Celý prostor naší školní tělocvičny se tak proměnil v jednu velkou cirkusovou manéž.

Moc děkujeme panu Sadilovi za jeho vystoupení, ve kterém pobavil sedmdesát dětí ze školní družiny na Šafařce.

Bc. Renata Wiesnerová

Další letošní neuvěřitelný úspěch našich chemiků!

V pátek 2. 3. 2018 proběhlo na Gymnáziu Františka Palackého okresní kolo Chemické olympiády kategorie D pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Letošní 54. ročník této oborové soutěže byl zaměřen na vybrané kovy a jejich sloučeniny. Okresního kola se zúčastnilo celkem 17 žáků ze tří gymnázií a 5 základních škol. Soutěž měla, ostatně jako vždy, dvě části – teoretickou a praktickou. Pokračování textu Další letošní neuvěřitelný úspěch našich chemiků!

Lyžařský kurz 7. ročníku


Jako každý rok, tak i letos, proběhl lyžařský kurz žáků sedmého ročníku naší školy. Z celkového počtu 50 žáků jich polovina absolvovala výcvik na lyžích a druhá půlka na snowboardech. Měli jsme tedy dvě družstva lyžařů a dvě skupiny snowboardistů. Sněhové podmínky byly letos ideální v celé řadě skiareálů. Během týdne jsme tedy navštívili celkem tři střediska: Ski Mezivodí, Skiareál Kyčerka a Ski Karolinka. Bohužel poslední den kurzu nás v Karolince čekala úplně zmrzlá sjezdovka i stopa na vleku a tak si snowboardisté, kteří s touto disciplínou začínali, moc nezajezdili. Ale i tak se děti během výcviku zdokonalily na lyžích i snowboardu. Letos bylo i velké množství žáků (začátečníků), kteří se toužili naučit jízdu na snowboardu. Nutno dodat, že díky jejich velké snaze a zájmu se jim to s úspěchem podařilo. Věřím, že si všichni účastníci kurzu ten týden „na sněhu“ užili a že je těší, co všechno se za tu dobu naučili a v čem se zdokonalili. Snad bude příští lyžařsko-snowboardový kurz stejně úspěšný jako ten letošní.

Mgr. Tomáš Brňovják