Archiv autora: Adamuška

Videopohlednice Šafařky získala zlato!


Třináct žáků třídy 4. B se konečně dočkalo zúročení své několikaměsíční práce na anglické videopohlednici o Valašském Meziříčí, kterou dokončili už v zimě. Od té doby museli netrpělivě čekat, jak tento soutěžní snímek, který se jmenoval The Alphabet of Our Town, dopadl. Až v květnu to konečně přišlo: nominace na jednu z hlavních tří cen v kategorii 4. a 5. tříd, což znamenalo pozvánku na slavnostní vyhlášení výsledků v Praze na ministerstvu školství! A tak jsme se s žáky a paní učitelkou Šimčíkovou, které děkuji za doprovod a pořízení fotodokumentace, vypravili na super výlet do Prahy. Na ten nám všem dokonce sponzoři soutěže proplatili jízdné, takže už i samotný zájezd byl pro žáky odměnou. Vždyť mnozí čtvrťáci ještě nikdy v Praze nebyli! Pokračování textu Videopohlednice Šafařky získala zlato!

Konec roku s eTwinningem na Šafařce

Ani jsme se nenadáli a eTwinningu na Šafařce je konec. Ve středu 16. května zakončili žáci 6.A projekt s Finy nazvaný Abeceda mé země a mého rodného města závěrečnou soutěžní videokonferencí a skupinku 6.AB to samé čeká ve čtvrtek. V rámci videokonference si žáci dávali otázky o České republice a Finsku založené na prezentacích, které postupně v průběhu roku tvořili o pojmech na každičké písmeno abecedy. Protože byly vytvořeny mezinárodní týmy, měli jsme vítěze v každé zemi. Oba dva týmy byly ale velmi vyrovnané, žáci se na otázky poctivě připravovali – nechtěli si přece udělat mezinárodní ostudu! Nyní se viděli online se svými kamarády z Finska tedy naposledy a nezbývalo, než se rozloučit a popřát si také hezké prázdniny, protože ve Finsku začínají o několik týdnů dříve než nám. Pokračování textu Konec roku s eTwinningem na Šafařce

Den maminek s Šafařkou

Dne 10. 5. 2018 jsme přivítali ve velké tělocvičně na ZŠ Šafaříkova všechny maminky, tetičky, babičky a ostatní, kteří za námi přišli společně oslavit Den maminek. Žáci prvního stupně pilně nacvičovali se svými třídními učitelkami program, kterým chtěli potěšit všechny přítomné. Celé pásmo uváděla Beátka Červenková ze 4. třídy. Jako první vystoupily dvě úspěšné recitátorky Anička a Esterka z 2. ročníku se svými básněmi a po nich následovalo taneční vystoupení zumby. Následně dvě třídy 5. ročníku předvedly malou módní přehlídku. Poté si připravil 3. ročník netradiční alternativní hudební vystoupení. 

Pokračování textu Den maminek s Šafařkou

Dětské slyšení

Dne 26. 4. se naše třída 9. A zúčastnila Dětského slyšení s představiteli města v čele s panem starostou Stržínkem. Hlavním tématem byly plasty. Dozvěděli jsem se mnoho nových informací proč a jak plasty třídit, co se s nimi děje a co všechno se z recyklovaných plastů dále vyrábí. Uvědomili jsme si, že je opravdu důležité, aby každý člověk používal kontejnery a odpad důsledně třídil. Získali jsme informace o připravované rekonstrukci Pokračování textu Dětské slyšení

Obrovský úspěch žáků ZŠ Šafaříkova na RBP Streethockey 2018


Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se uskutečnilo v ostravské hale Dubina Velké finále 15. ročníku RBP Streethockey. Do tohoto závěrečného turnaje se probojovalo celkem 64 škol z Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Již od úvodního kola se hrálo vyřazovacím způsobem, takže porážka znamenala konec v turnaji. Naprosto skvělým způsobem si zde vedli naši žáci, kteří hráli v sestavě: Lukáš Slovák- brankář, Matěj Vaigl, Ondra Hrdý, Lukáš Pobořil, Martin Gerža a Kuba Šnajdr. V prvním kole nám los přisoudil za soupeře Galileo School – Frýdek-Místek. Po velmi dobrém výkonu jsme svého soupeře rozstříleli 12:0. V dalším utkání jsme se střetli se ZŠ J. Šoupala – Ostrava – Poruba.

Kluci opět hráli výborně a po výsledku 8:1 postoupili do třetího kola. Zde byli našim soupeřem žáci ze ZŠ Volgogradská – Ostrava – Zábřeh. Také v tomto utkání jsme svého soupeře jednoznačně přehrávali a nakonec jsme zvítězili v poměru 7:1. Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Paskov. Kluci, stejně jako v předešlých utkáních, předvedli naprosto skvělý výkon, hráli s chutí, bojovali a po výsledku 7:2 jsme již pronikli do boje o medaile. V souboji o finále jsme se střetli se ZŠ Petrovice u Karviné. Tento zápas nám bohužel střelecky nevyšel. Začátek utkání jsme zaspali a brzy jsme prohrávali 0:3. Přesto kluci zápas nezabalili, bojovali a minutu před koncem jsme srovnali na 3:3. O postupujícím do finále tak musely rozhodnout nájezdy. V nich byl šťastnější náš soupeř a na nás zůstal souboj o třetí místo. Byla to velká škoda, protože kluci měli rozhodně na to, aby celý turnaj vyhráli.

I přes velké zklamání zápas o bronz kluci opět zvládli skvěle a zdolali ZŠ Dr. E. Beneše – Šumperk jednoznačně 8:3.  Jsem si jistý, že všichni účastníci tohoto turnaje budou ještě dlouho vzpomínat na tuto vydařenou akci a pro ostatní žáky by tento velký úspěch mohl být motivací v jejich další sportovní snaze. Chtěl bych všem žákům poděkovat za skvělý turnaj a vynikající reprezentaci naší školy. Věřím, že se nám bude dařit i
na dalších sportovních akcích. Kompletní výsledky naleznete na http://hockey.polar.cz

Mgr. Tomáš Brňovják