Archiv autora: Adamuška

19. ročník literární soutěže Miroslava Kabely

V městské knihovně ve středu 13. prosince slavnostně ocenili vítěze 19. ročníku literární soutěže Miroslava Kabely. Soutěže se zúčastnilo 34 žáků a studentů. Autoři mohli psát na téma: Měním své město, Má televizní show, Svět bez elektřiny a Pohádka bez zvířecího světa. Ceny slavnostně předávala místostarostka města Yvona Wojaczková společně s předsedkyní komise Alenou Mornštajnovou a ředitelkou knihovny Zdeňkou Smahlovou.
V kategorii B (13 – 15 let) zvítězil Ondřej Šnajdr z 9.A. Moc gratulujeme.

Mgr. Anna Erbanová-Polociková

Naši florbalisté jsou nejlepší v kraji!

V úterý 12. prosince jsme brzy ráno vyrazili na krajské finále ve florbale do Uherského Brodu. V autobuse byly dva naše týmy. Jak mladší žáci, tak i mladší žákyně si účast v kraji zajistili vítězstvím v okresních kolech, která se uskutečnila v listopadu. Nejprve rozehráli svůj turnaj kluci. Pět týmů (vítězové okresů Zlínského kraje) se utkalo systémem „každý s každým“, hrací doba utkání byla 2 x 8 minut. Našim prvním soupeřem byli žáci ze ZŠ Bojkovice. Již v tomto utkání naši hoši naznačili, že jejich florbalové umění je na velmi vysoké úrovni a po výborném výkonu zvítězili 4:1. Druhý zápas jsme sehráli proti ZŠ Oskol Kroměříž a ani tady náš soupeř neměl šanci. Kluci si s chutí zastříleli a výsledkem bylo vysoké vítězství v poměru 6:0. Ve třetím utkání nás čekal asi nejtěžší soupeř a to florbalisti z pořádající školy z Uherského Brodu. Pokračování textu Naši florbalisté jsou nejlepší v kraji!

Exkurze na hvězdárnu

V pondělí 27. listopadu vyrazila celá 9.B v doprovodu paní učitelky Doležalové do místní hvězdárny, aby se dozvěděla něco víc o magnetismu a elektrostatice.

Ve hvězdárně nás usadili do posluchárny a začala přednáška. Ta byla doplněna o mnoho zajímavých pokusů a experimentů. Právě díky nim byla exkurze ještě mnohem zábavnější, protože vše jsme si mohli prohlédnout a vyzkoušet, a tak jsme měli příležitost hezkou formou prakticky poznat to, co známe jen jako teorii.

Nejen že byla exkurze velmi poučná a zajímavá, ale taky jsme se všichni skvěle pobavili.

Natálie Šubrtová

Vrtule nás všechny baví!

V pátek 24. listopadu 2017 jsme navštívili Vrtuli – Svět her a poznání. Cestou do vrtule jsme procházeli mléčnou jídelnou Mamulkou, no a to víte, že jsme si koupili pár dobrůtek na posilněnou. Ihned při příchodu se nám otevřelo KRTKOVO BLUDIŠTĚ, kde nejde vidět ani na krok, a tak začal boj o baterku na svícení. Vrtule nabízí desítky společenských her, hlavolamů, zrcadlovou skříň, periskop, foto koutek a další dobrou zábavu.

Pokračování textu Vrtule nás všechny baví!